02březen2024

header-actual2

 

Od roku 2000 umožňují naše výroční zprávy sledovat přehled vývoje našich projektů. Kromě shrnutí našeho aktuálního projektu tato sekce také zahrnuje již dokončené projekty. Můžete tak jít po stopách „Aktive Direkt Hilfe“ v Africe. Navíc zde každý měsíc zveřejňujeme nejnovější zprávy ohledně právě probíhajícího projektu.

Přehledy roku
led 2022

Přehled roku 2021: Další školní budovy v Mabale

Další školní budovy v Mabale

V první polovině tohoto roku se nám podařilo dokončit studnu na pitnou vodu pro naši školu, poté rodiče našich žáků iniciovali a financovali výrobu 10 000 cihel pro další školní budovu. V roce 2018 začínala naše škola se třemi učebnami pro 7. a 8. ročník. Každý rok jsme přidávali nové třídy a v tomto školním roce bylo zapotřebí vybudovat další 2 další učebny pro zemědělskou a veterinární výuku 11. třídy.

Kromě cihel jsme potřebovali dřevo a vlnitý plech na střechu, také okna, dveře a cement na ochranu stěn před deštěm a na podlahy a venkovní terasy. ADH se postarala o nákup těchto věcí a o platy dělníků. Práce byly brzy dokončeny a nyní mají všichni k dispozici dvě nové učebny a novou sborovnu.

Díky Bohu není k o r o n a v i r u s v Kongu tak rozšířený jako v jiných zemích, takže naše škola zůstala otevřená a vyučování nerušeně pokračovalo. ADH stále přispívá k platům učitelů, ale doufáme, že ministerstvo školství brzy převezme tuto zodpovědnost, jelikož je naše škola registrována jako státní škola již od samého počátku.

Ředitel školy a agronom Philemon zahájil nový projekt pro žáky se zemědělským zaměřením. Na školním pozemku pěstují zeleninu a každý se musí starat o svůj vlastní kousek pole.

Josef udělal velký pokrok na své farmě v Nsioni (na západě od Kinshasy). Je pro nás velmi povzbudivé, když vidíme, jak se mu daří a jak dobře investuje finanční prostředky, které jsme mu poskytli. Vyrobil bránu pro farmu, postavil loďku nezbytnou k chovu ryb a vybudoval nový kanál, kterým se do rybníků přivádí voda.

ADH se také rozhodla zahájit další projekt mikrofinancování s naším místním manažerem Jeanem, který působí na Plateau de Bateke východně od Kinshasy. Pro svůj projekt potřeboval nová semínka zeleniny, která jsme zasponzorovali.

Na výročním zasedání ADH - opět online - jsme přijali Lenčinu neteř Terezu jako novou členkou asociace. Již nějakou dobu nám pomáhá s Instagramem a dalšími věcmi. Jsme moc rádi, že máme dalšího mladého člověka v týmu!

Po mnoha letech se Lenka opět viděla s Madlen ze sirotčince v Kinshase, která po své pravidelné lékařské prohlídce navštívila své přátele v Maďarsku. Dozvěděli jsme se o pokroku na nových školních budovách a o tom, jak se teď pro ně snaží získat vnitřní vybavení.

Velkým milníkem bylo dokončení a vytištění naší knihy. Po letech psaní knihy „Změň svět láskou“ ve třech jazycích (německy, anglicky a česky), měsících korektur a spolupráce s naším grafikem se podařilo knihy konečně vytisknout a nyní pracujeme na jejich distribuci! Doufáme, že kromě konkrétní pomoci, které se věnujeme přímo na místě, přispěje tato kniha k rozvoji Konga na národní i mezinárodní úrovni. Více informací naleznete na webových stránkách vytvořených pro tuto knihu které se stále dokončují.

Fotogalerie
Josef převáží materiál na svou farmuJedna cihla po druhé...Josef montuje bránu pro svou farmuJeanův zemědělský projekt východně od KinshasyVnitřní práce - podlahy a natírání budoucích tabulíVnitřní práce - podlahy a natírání budoucích tabulí2 000 knih – v angličtině, němčině a češtině!Zeleninové pole kolem školy určené k výuce žákůZeleninové pole kolem školy určené k výuce žákůAgronom a ředitel školy Philemon učí žáky, jak sázet špenátNaše studna na pitnou voduŽáci v nové školní budově10 000 nových cihel pro další dvě učebnyJedna cihla po druhé...Místní tesař v akci ...... vyrábí okna a dveře pro novou školní budovu... vyrábí okna a dveře pro novou školní budovuOmítání stěn kvùli ochraně před deštěmNová školní budova zvenčí

Přehledy roku

  Náš projekt je pro lidi z Mushapa a okolních vesnic ohromným povzbuzením, protože dobré vzdělání jejich dětí jim dává lepší šanci do budoucna.

314 žáků, čtyři vesnice, 10 tříd, 10 učitelů

Novinky

Pokud se chcete přihlásit k odběru našeho zpravodaje, pošlete nám prosím zprávu.

Předplatit

Navázat kontakt

Máte dotaz nebo připomínku? Prosím, obraťte se přímo na nás! Vaše zpráva nás potěší a budeme se snažit co nejrychleji reagovat.

Navázat kontakt

Chci pomoci

Chtěli byste vědět, jak nám můžete pomáhat s naší pomocí v Kongu? Tady se můžete o různých možnostech podpory dozvědět více.

Pomoci ADH