16duben2024

header-actual2

 

Od roku 2000 umožňují naše výroční zprávy sledovat přehled vývoje našich projektů. Kromě shrnutí našeho aktuálního projektu tato sekce také zahrnuje již dokončené projekty. Můžete tak jít po stopách „Aktive Direkt Hilfe“ v Africe. Navíc zde každý měsíc zveřejňujeme nejnovější zprávy ohledně právě probíhajícího projektu.

Přehledy roku
pro 2022

Přehled roku 2022: Poslední školní budova se 4 učebnami

Naše škola v Mabale se brzy osamostatní! Postavili jsme již osm učeben, ale škola potřebovala celkem šest učeben pro zemědělskou a šest učeben pro veterinární výuku, chyběly tedy ještě další čtyři.

S vděčností a vizí se rodiče žáků opět chopili iniciativy a zorganizovali výrobu tisíců nových cihel. Financování střechy, oken, dveří a cementu - na stěny, podlahy a terasy - poskytlo ADH a organizace ERA CONGO SARL, která v oblasti působí v oblasti ochrany lesů. Jedná se o stejnou společnost, která v loňském roce podpořila výsadbu palem v naší škole. Nyní je škola v Mabale kompletní!

Pro tento školní rok jsme zde zapsali 287 žáků, 194 chlapců a 93 dívek od 7. až do 12. třídy. Na konci školního roku budeme mít poprvé vlastní maturanty - prvních 26 žáků bude moci složit závěrečné zkoušky. Naše škola je hodnocena jako 2. v pořadí ze všech škol v regionu města Nioki, které má samo osobě 60 000 obyvatel. Je to velký úspěch, který znamená, že naši učitelé odvádějí skvělou práci!

Pokrok škol v Mushapu a Tshikapě

Gilbert, náš člen ADH-Congo v Kinshase, s námi pravidelně komunikuje o pokroku školy v Mabale. Nedávno jsme ho požádali, aby kontaktoval naše první dvě školy v provincii Kasai a zjistil, jak se jim daří. Zde jsou nejnovější statistiky z těchto dvou škol: ADH škola v Mushapu (v našich vlastních budovách): Dopoledne dochází do základní školy 352 žáků, škola má 12 učitelů a ředitelem je pan Kamba. Náčelník Mbumba Thumba otvírá v odpoledních hodinách střední školu se třemi odděleními: zemědělství, pedagogika a výroba oděvů, celkem 10 učitelů. Základní škola ADH v Tshikapě (v pronajatých prostorách): 454 žáků, 12 učitelů a ředitel Pierre; jedná se převážně o žáky a učitele z naší bývalé školy v Mushapu, které odsud vyhnal místní kmen Tshokwe, jenž využil rozruchu vyvolaného nadnárodními společnostmi, které se snažily získat přístup k diamantům a nerostům v Kasai.

Znamená to tedy, že v současné době všechny námi založené školy fungují, poskytují vzdělání více než 1000 žákům a práci více než 50 pedagogům.

Školy v Kasai fungují samostatně od roku 2017, zatímco ve škole v Mabale platíme učitele ještě do konce letošního roku. V roce 2023 se i tato poslední škola osamostatní, což nám umožní zahájit dva nové projekty.

Cesta po Německu

Bylo to poprvé od začátku krize Covidu-19, kdy se Wolfgang mohl vydat na krátkou cestu převážně po Bavorsku, aby navštívil některé z našich tamních podporovatelů a sponzorů a zavolal těm, které vidět nemohl. Během této cesty měl Wolfgang možnost poskytnout také tři rozhovory o naší práci v Kongu a o své knize “Změň svět láskou” a to v: Mnichovské televizi | rozhlasové stanici ERF Plus a RadiuChico ve Švýcarsku | Lenka poskytla rozhovor časopisu Český bratr

Cíle pro rok 2023

Naším plánem je vybudovat dvě střediska odborného vzdělávání na dvou různých místech, čímž se nám splní dlouholetý sen. Plánujeme v každé z těchto oblastí shromáždit mladé lidi, kteří absolvují zhruba roční kurz týkající se znalostí z oblasti zemědělství, s důrazem na chov zvířat, ryb, včel atd.

Po ukončení výuky obdrží každý úspěšný absolvent balíček se semeny rostlin a mládě chovného zvířete, a takto vybaven se vrátí do své vesnice, kde může okamžitě uplatnit v praxi to, co se v našich centrech naučil.

Jeden projekt povede Jean, který naším místním projektovým manažerem již od roku 2011. Středisko se bude se nacházet východně od Kinshasy, na náhorní plošině Plateau de Bateke.

Druhý projekt svěříme Josephovi, kterého známe již od roku 2003, od začátku našich humanitárních aktivit v Kongu. Tento projekt bude lokalizován v Nsioni, téměř 500 km na západ od Kinshasy, směrem k Atlantickému oceánu.

Oba muži si již dobře poradili s našimi malými mikrofinančními projekty, což nám dává jistotu, že i tyto dva nové projekty budou uspokojivě fungovat.

Pokračujme dál v proměňování světa láskou.

Fotogalerie
Někteří z Lenčiných studentů na vánoční oslavě zleva: L-R Ema, Mia, Lucka V., Lucka B., Lenka, Terka a AnisskaVýroční setkání členů ADH online ... Nahoře: Andreas, Jens a Melanie, Wolfgang ... Dole: Lenka, JosWolfgangův rozhovor o jeho knížce... dále pokládáním střešních trámů, jako při cirkusovém představení, ...... a nakonec připevněním střechy z vlnitých plechů.Žáci s novými tabulemiCihly na okna a větráníOmítání stěn na ochranu proti deštiDokončování vnitřních prostor učeben: omítání stěn a tmelení podlahDokončování vnitřních prostor učeben: omítání stěn a tmelení podlahStavba nové školní budovy (vlevo vzadu)Začalo se výrobou tisíce nových cihel, ...... pokračovalo se pečlivou stavbou vnějších a vnitřních stěn a oken s větracími otvory nad nimi, ...... pokračovalo se pečlivou stavbou vnějších a vnitřních stěn a oken s větracími otvory nad nimi, ...... dále pokládáním střešních trámů, jako při cirkusovém představení, ...

Přehledy roku

  ADH se snaží působit proti postupné urbanizaci v Kongu.

Náš cíl - odurbanizace

Novinky

Pokud se chcete přihlásit k odběru našeho zpravodaje, pošlete nám prosím zprávu.

Předplatit

Navázat kontakt

Máte dotaz nebo připomínku? Prosím, obraťte se přímo na nás! Vaše zpráva nás potěší a budeme se snažit co nejrychleji reagovat.

Navázat kontakt

Chci pomoci

Chtěli byste vědět, jak nám můžete pomáhat s naší pomocí v Kongu? Tady se můžete o různých možnostech podpory dozvědět více.

Pomoci ADH