02březen2024

header-actual2

 

Od roku 2000 umožňují naše výroční zprávy sledovat přehled vývoje našich projektů. Kromě shrnutí našeho aktuálního projektu tato sekce také zahrnuje již dokončené projekty. Můžete tak jít po stopách „Aktive Direkt Hilfe“ v Africe. Navíc zde každý měsíc zveřejňujeme nejnovější zprávy ohledně právě probíhajícího projektu.

Přehledy roku
zář 2010

„Aktive Direkt Hilfe“ slaví 10. výročí!

Je tomu právě deset let co jsme založili charitativní sdružení s názvem „Aktive Direkt Hilfe,“ (Aktivní přímá pomoc) a od té doby aktivně pomáháme přímo tam, kde je to zapotřebí. Zde je několik našich hlavních aktivit:

2000: Účastnili jsme se bezplatných lékařských kempů v Nigerii a zaslali kontejner s humanitární pomocí do Guineji, který jsme distribuovali uprchlíkům ze Sierry Leone a z Liberie, a rovněž těm nejpotřebnějším obyvatelům Conakry.

2001: Distribuce kukuřice nejohroženějším obyvatelům východní Zambie, kteří přišli o svou úrodu během povodní a trpěli hladem.

2002 – 2003: Zaslali jsme další kontejner do Kamerunu a předali pomoc několika institucím v Douale a Yaoundé. Rovněž jsme pomohli Pygmejům, kteří jsou pomalu vytlačováni a nuceni se usazovat na okrajích deštného pralesa, který je kácen, a oni tudíž přicházejí o svá loviště.

2003 – 2004: Po pustošivé občanské válce v DR Kongu jsme zaslali třetí kontejner do Kinshasy a distribuovali pomoc potřebným a místním institucím.

2005: Ze zdravotních důvodů jsme strávili jeden rok v Jižní Africe, kde jsme pomáhali s místními projekty a distribuovali vzdělávací materiály do škol.

2007 – 2010: Poskytovali jsme stravu a zdravotní péči 100 sirotkům. Rovněž jsme zahájili zemědělský projekt formou svépomocného projektu – byly zasazeny ovocné stromy a stovky ananasů, které se nyní rozrůstají, a přinášejí tak pro děti finanční příjem.

2008 – 2010: Začali jsme rovněž hradit školné dětem, které si do té doby nemohly dovolit chodit do školy, takže teď školu navštěvuje všech 100 dětí.

2010: Vybudovali jsme základy pro jejich vlastní školu, která je momentálně ve výstavbě.

Dominic a Clotilde pomalu předávají tento projekt místní organizaci, se kterou jsme jej zahájili a zajišťují, aby bylo o děti dobře postaráno. To nám umožňuje zahájit druhý podobný projekt v jiné části Kinshasy. Z tohoto důvodu hledáme pozemek pro výstavbu školy pro dalších 100 sociálně slabých dětí, abychom jim mohli poskytnout vzdělání, které by jinak nezískali, neboť chudí lidé si nemohou dovolit platit školné. Později bychom rovněž chtěli poskytnout starším dětem výuku jednoduchých řemesel, jako je šití, tesařské práce atd. Je mnoho možností, jak tento projekt rozšířit – ale vše závisí na finančních prostředcích, které se nám podaří získat.

Jak můžete podpořit náš projekt

Aby bylo možné tyto plány uskutečnit, naléhavě potřebujeme finanční pomoc – na koupi pozemku, výstavbu školní budovy vč. úhrady provozních nákladů a lepší vozidlo na zdejší špatné silnice. Vzhledem k tomu, že se jedná o dobrovolnickou práci, kterou provádíme na plný úvazek zde v Kongu, potřebujeme rovněž pokrýt náklady na náš tým a místní spolupracovníky, což všechno pomáhá uskutečnění projektu. Můžete sponzorovat celkový projekt nebo sponzorovat jednotlivé dítě. V případě dalších otázek prosím neváhejte a napište nám na náš e-mail.

Kromě humanitární části naší práce zde máme ještě další důležité poslání, které není tak snadno viditelné a měřitelné, ale je rovněž velice důležité. Všichni lidé, obzvláště v těch nejpostiženějších oblastech, potřebují povzbuzení, motivaci a konzultace, jak si co nejlépe poradit s obtížemi, se kterými se setkávají. Je pro nás také velmi důležité najít zde ty správné místní spolupracovníky a vyškolit je tak, aby jednoho dne mohli převzít naši práci. Z těchto důvodů pořádáme veřejná setkání, organizujeme semináře a poskytujeme osobní konzultace.

Jsme velmi vděční za jakoukoliv podporu, velkou či malou, kterou budeme investovat na Vámi určený účel. U platebních příkazů na náš účet prosím specifikujte na co je Váš dar určený: koupě pozemku, školní budova, vzdělávání a výuka řemesel, adopce dětí na dálku, nákup vozidla, náš tým v Kongu atd. Předem Vám velmi děkujeme!

Fotogalerie
Wolfgang, Lenka a naše adoptovaná dcerka Anisska,která byla nalezena na ulici a žije s námi od prvníhotýdne svého životaMalemba Kisisa, 8 letMarth Ngiayi, 10 let Vybudované základy pro školuBasey Fatu, 3 rokyDjems Kivuka, 4 rokyAnanasovníkům se v písčité půdě daří

Přehledy roku

  … vyvolat změny přímo na místě.

Pomoc pro vesnice- odurbanizace

Novinky

Pokud se chcete přihlásit k odběru našeho zpravodaje, pošlete nám prosím zprávu.

Předplatit

Navázat kontakt

Máte dotaz nebo připomínku? Prosím, obraťte se přímo na nás! Vaše zpráva nás potěší a budeme se snažit co nejrychleji reagovat.

Navázat kontakt

Chci pomoci

Chtěli byste vědět, jak nám můžete pomáhat s naší pomocí v Kongu? Tady se můžete o různých možnostech podpory dozvědět více.

Pomoci ADH